O nás

Dětství koriguje naše sobectví ve prospěch primárnějších hodnot.

 
M. Montessori

Jak to začalo

Jednoho dne přišla výzva nového pana ředitele základní školy o možnosti vytvoření alternativní třídy na ZŠ Jeseník. Neváhali jsme a šli jsme do toho! Vnímali jsme, že Jeseník s nabídkou alternativního vzdělávání umožní mladým rodinám zůstat na Jesenicku a neodcestovat z našich hor.

Podařilo se! Montessori byla jasnou volbou. Za podpory přátel vznikl Spolek Montessori Jeseník. Díky podpoře rodičů a města se otevřela na ZŠ Jeseník třída. 

Když se podařilo otevřít Montessori ve škole, tak proč ne i ve školce? 

Proč jen "klub"?

Naskytly se prostory a ochotní pedagogové. Návaznost Montessori vzdělávání nám dává smysl.

Z finančních důvodů není prozatím možné budovat školku. Rozjíždíme proto formu Montessori klubu a snad se  časem klub přerodí i ve školku. ​Děti navštěvující klub však nesplňují pravidla povinné předškolní docházky. Musí se přihlásit k individuálnímu vzdělávání na některou z MŠ.

V dopoledních hodinách bude sloužit předškolním dětem a Montessori dílnám. V odpoledních hodinách chceme rodičům nabídnout vzdělávání v oblasti výchovy a Montessori pedagogiky.

Budeme vděčni za podporu a Váš zájem. Chceme aby Jeseník byl městem, které nabízí různé možnosti vzdělávání. Montessori je jednou z nich! Tak nám držte palce!

Montessori na ZŠ

Od září školního roku 2019/20 funguje na ZŠ Jeseník Montessori třída. Třídním učitelem je Mgr. Jan Hanulík, pomáhá mu učitelka Barbora Wormová a asistentka Marie Dorničáková. Ve třídě jsou smíšené ročníky. Letošní školní rok navštěvuje třídu 28 dětí. Vizí školy je otevření další třídy s třídní učitelkou Barborou Wormovou a návaznost Montessori pedagogiky i na druhém stupni. Od ledna 2021 budou probíhat přípravná setkání v prostorách klubu. Kritéria přijímání žáků sledujte na webu školy.

zsjesenik.cz

Dění ve třídě můžete sledovat na blogu.

montessorijesenik.blogspot.com

Podpořte nás

Pokud byste nás mohli jakkoliv finančně podpořit formou jednorázového či pravidelného finančního daru, či zakoupením vybavení, osobním nasazením, sehnáním finanční pomoci apod., budeme velice vděčni a neopomeneme Vás zmínit i na našich stránkách:

 

Číslo účtu: 289676801/0300

 

Dopis sponzorům ke stažení zde.

Předem díky za jakoukoliv podporu naší činnosti.

Spolek Montessori Jeseník

Podporují a sponzorují nás

image.png

Farnost Jeseník

Šťastné srdce

Modic Line s.r.o.

Ludmila Liberdová

liški.png
logo-reptisk-ve-ctverci-200x200.gif