top of page

Náš tým

Stimulovat život, nechat ho však svobodným, aby se rozvinul, to je první povinnost vychovatele. 

 
M. Montessori
K_edited_edited_edited.jpg

Kristýna Hanulíková, DiS.

učitelka MŠ, zástupkyně

Jsem učitelka MŠ, skautská vedoucí a miluju divadlo. Mám za sebou dramatický kurz, kurz náboženské pedagogiky celistvé výchovy a akreditovaný Montessori kurz. Ale především jsem obyčejná máma pěti dětí. Díky nim jsem objevila krásu a nenahraditelnost mateřství. Montessori pedagogika mi nabídla možnost jak být s dětmi naplno, užívat si každou chvíli, umět se ztišit, pozorovat a radovat se z maličkostí a chyb.

Chlapec s notebookem

Veronika Samcová

učitelka MŠ, provozní

Sponky

Veronika Otáhalová

učitelka MŠ, provozní

ja.jpg

Mgr. Jan Hanulík

učitel ZŠ Jeseník

Vystudoval jsem učitelství výtvarné výchovy. Vždy mě ale lákalo představovat dětem svět z různých stran, dívat se na něj jako umělec, i jako vědec. Mám za sebou Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Snažím se aktualizovat tento web.

IMG_2624_edited.jpg

Marie Dorničáková

vychovatelka ZŠ Jeseník

Vystudovala jsem fotografii na škole uměleckých řemesel. Radost z času stráveného s mými čtyřmi dětmi i jejich kamarády mě motivovala k založení dětského klubu, dobrovolnické práci na letních táborech a v Royal Rangers. Přínosem byl i  roční výcvik Otevřeného dialogu. Pedagogika Montessori je pro mě odpovědí na otázku, jak provázet děti jejich cestou  objevování světa v souladu s jejich přirozenými potřebami. Právě dokončuji kurz Montessori 6 - 12 let. I když mě baví vyrábět pomůcky, mým přáním je  chodit s dětmi co nejvíce do přírody. Věřím, že příroda je ta "nejlepší učební pomůcka".

IMG_2620_edited.jpg

Mgr. Barbora Wormová

učitelka ZŠ Jeseník

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně, absolvovala kurz kritického myšlení a Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Pomáhám také s vedením dívčího skautského oddílu v Jeseníku.

Práce s dětmi mě vždycky naplňovala a učitelství chápu jako své poslání. V Montessori pedagogice jsem našla způsob, jak děti při jejich vzdělávání provázet a přitom nezničit jejich vnitřní, přirozenou touhu se učit. Montessori pedagogika je pro mě svoboda v jasně vymezených hranicích. Je to škola zodpovědnosti a samostatnosti pro naše děti.

bottom of page