Náš tým

Stimulovat život, nechat ho však svobodným, aby se rozvinul, to je první povinnost vychovatele. 

 
M. Montessori

Kristýna Hanulíková, DiS.

ředitelka klubu, učitelka - průvodkyně

Jsem učitelka MŠ, skautská vedoucí a miluju divadlo. Mám za sebou dramatický kurz, kurz náboženské pedagogiky celistvé výchovy a akreditovaný Montessori kurz. Ale především jsem obyčejná máma pěti dětí. Díky nim jsem objevila krásu a nenahraditelnost mateřství. Montessori pedagogika mi nabídla možnost jak být s dětmi naplno, užívat si každou chvíli, umět se ztišit, pozorovat a radovat se z maličkostí, a brát chybu jako přítele. Doprovázet vaše děti bude pro mě radostí i výzvou, abych viděla jejich šťastné a zářící oči.

Mirka Honišová

učitelka - průvodkyně

Jsem učitelka MŠ, v současné době pracuji také jako vychovatelka ve školním klubu a asistentka pedagoga. Montessori je cesta, kterou jsem objevila jako smysl mého dalšího směřování v životě. Nyní se chystám na diplomový Montessori kurz. Mám ráda krásu kolem sebe, tvoření, co dává smysl a užitek. Těším se na doprovázení vašich dětí.

Alena Sokolová

účetní

Jsem máma na plný úvazek a učitelka v domácí škole. Vyučování a provázení dětí na jejich cestě za poznáním mě baví a naplňuje, ale jako vystudovanému matematikovi, mi občas chybí čísla, tabulky, ...Láká mě poznávat nové věci a tak dělat účetnictví pro Spolek je pro mě výzva, u které relaxuji a ještě získávám nové znalosti a zkušenosti.

Mgr. Jan Hanulík

učitel ZŠ Jeseník

Jsem třídní učitel zatím jediné Montessori třídy na ZŠ Jeseník. Vystudoval jsem učitelství výtvarné výchovy. Vždy mě ale lákalo představovat dětem svět z různých stran, dívat se na něj jako umělec, i jako vědec. Mám za sebou Diplomový kurz Montessori pedagogiky. V klubu Monty vypomáhám ryze nepedagogicky - vyrábím nábytek, opravuji zařízení, starám se o web. 

Marie Dorničáková

asistentka ZŠ Jeseník

Vystudovala jsem fotografii na škole uměleckých řemesel. Radost z času stráveného s mými čtyřmi dětmi i jejich kamarády mě motivovala k založení dětského klubu, dobrovolnické práci na letních táborech a v Royal Rangers. Přínosem byl i  roční výcvik Otevřeného dialogu. Pedagogika Montessori je pro mě odpovědí na otázku, jak provázet děti jejich cestou  objevování světa v souladu s jejich přirozenými potřebami. Právě dokončuji kurz Montessori 6 - 12 let. I když mě baví vyrábět pomůcky, mým přáním je  chodit s dětmi co nejvíce do přírody. Věřím, že příroda je ta "nejlepší učební pomůcka".

Mgr. Barbora Wormová

učitelka ZŠ Jeseník

Jsem učitelka 1. stupně, absolvovala jsem kurz kritického myšlení a v současnosti studuji Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Pomáhám také s vedením dívčího skautského oddílu v Jeseníku.

Práce s dětmi mě vždycky naplňovala a učitelství chápu jako své poslání. V Montessori pedagogice jsem našla způsob, jak děti při jejich vzdělávání provázet a přitom nezničit jejich vnitřní, přirozenou touhu se učit. Montessori pedagogika je pro mě svoboda v jasně vymezených hranicích. Je to škola zodpovědnosti a samostatnosti pro naše děti.