top of page

Náš tým

Stimulovat život, nechat ho však svobodným, aby se rozvinul, to je první povinnost vychovatele. 

 
M. Montessori

Představujeme vám členy spolku, kteří se v rámci práce ve výboru spolku snaží aktivně podporovat Montessori pedagogiku, a nebo jsou činní jako pedagogové v MŠ a ZŠ.

K_edited_edited_edited.jpg

Kristýna Hanulíková, DiS.

vedoucí učitelka MŠ

předsedkyně spolku

Jsem učitelka MŠ, skautská vedoucí a miluju divadlo. Mám za sebou dramatický kurz, kurz náboženské pedagogiky celistvé výchovy a akreditovaný Montessori kurz. Ale především jsem obyčejná máma pěti dětí. Díky nim jsem objevila krásu a nenahraditelnost mateřství. Montessori pedagogika mi nabídla možnost jak být s dětmi naplno, užívat si každou chvíli, umět se ztišit, pozorovat a radovat se z maličkostí a chyb.

Sponky

Veronika Samcová

učitelka MŠ, provozní

členka spolku

Veru.jpg

Veronika Otáhalová

učitelka MŠ, provozní

členka výboru spolku

Práci s dětmi se věnuji už od střední školy, kde jsem pomáhala při vedení skautského oddílu. V tom jsem pokračovala i při studiu lesnictví v Brně. K tomu jsem pravidelně hlídala děti v rodinách. Po ukončení studia jsem několik let působila jako vedoucí lesního příměstského tábora, pracovala v jeslích a chvíli vypomáhala v lesní školce. Zároveň jsem vystudovala sociální pedagogiku.

S montessori jsem se seznámila postupně se svými dětmi. Tento způsob práce s nimi mě zaujal a doplnila jsem si Montessori kurz pro MŠ. 

V současné době studuji učitelství pro MŠ.

Práce s dětmi mě moc baví a ráda bych v ní pokračovala i v budoucnu. 

ja.jpg

Mgr. Jan Hanulík

učitel ZŠ Jeseník

člen výboru spolku

Vystudoval jsem učitelství výtvarné výchovy. Zkušenosti s prací s dětmi jsem získával při vedení různých táborů a v salesiánském středisku pro mládež. Vždy mě lákalo představovat dětem svět z různých stran, dívat se na něj jako umělec, i jako vědec. Je pro mě zajímavé zkoumat, a hledat míru zapojení se do procesu žákova učení. Mám za sebou Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Snažím se aktualizovat tento web.

IMG_2624_edited.jpg

Marie Dorničáková

vychovatelka ZŠ Jeseník

členka spolku

Vystudovala jsem fotografii na škole uměleckých řemesel. Radost z času stráveného s mými čtyřmi dětmi i jejich kamarády mě motivovala k založení dětského klubu, dobrovolnické práci na letních táborech a v Royal Rangers. Přínosem byl i roční výcvik Otevřeného dialogu. Pedagogika Montessori je pro mě odpovědí na otázku, jak provázet děti jejich cestou  objevování světa v souladu s jejich přirozenými potřebami. Právě dokončuji kurz Montessori 6 - 12 let. I když mě baví vyrábět pomůcky, mým přáním je  chodit s dětmi co nejvíce do přírody. Věřím, že příroda je ta "nejlepší učební pomůcka".

IMG_2620_edited.jpg

Mgr. Barbora Wormová

učitelka ZŠ Jeseník

členka výboru spolku

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně, absolvovala kurz kritického myšlení a Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Pomáhám také s vedením dívčího skautského oddílu v Jeseníku.

Práce s dětmi mě vždycky naplňovala a učitelství chápu jako své poslání. V Montessori pedagogice jsem našla způsob, jak děti při jejich vzdělávání provázet a přitom nezničit jejich vnitřní, přirozenou touhu se učit. Montessori pedagogika je pro mě svoboda v jasně vymezených hranicích. Je to škola zodpovědnosti a samostatnosti pro naše děti.

Martina.jpg

Mgr. Martina Tomaníková

asistentka ZŠ

členka výboru spolku

Vystudovala jsem přírodovědeckou fakultu v Olomouci. Mé srdce mě táhlo k objevům přírody spíše přes děti než přes odbornost. Věnovala jsem se ekologické výchově a lesní školce. Jako máma tří dětí s úžasem obdivuji a objevuji proměny světa. My děti ve školách učíme, protože víme jak by věci měly být, ale děti sice neví jak by věci měly být, ale vědí jak věci jsou. Jsem potěšena, že mohu pracovat a rozvíjet se s takovými osobnostmi, které potkávám v Montessori třídách. K orientaci mi pomohl akreditovaný Montessori kurz.

Sponky

Raromír Mika

člen výboru spolku

Sponky

Petr Kabelík

člen výboru spolku

bottom of page