Náš tým

Stimulovat život, nechat ho však svobodným, aby se rozvinul, to je první povinnost vychovatele. 

 
M. Montessori
K_edited_edited_edited.jpg

Kristýna Hanulíková, DiS.

ředitelka RC Monty, učitelka v klubu Monty

Jsem učitelka MŠ, skautská vedoucí a miluju divadlo. Mám za sebou dramatický kurz, kurz náboženské pedagogiky celistvé výchovy a akreditovaný Montessori kurz. Ale především jsem obyčejná máma pěti dětí. Díky nim jsem objevila krásu a nenahraditelnost mateřství. Montessori pedagogika mi nabídla možnost jak být s dětmi naplno, užívat si každou chvíli, umět se ztišit, pozorovat a radovat se z maličkostí, a brát chybu jako přítele. Doprovázet vaše děti bude pro mě radostí i výzvou, abych viděla jejich šťastné a zářící oči.

M_edited.jpg

Mirka Honišová

učitelka v klubu Monty

Jsem učitelka MŠ. Montessori je cesta, kterou jsem objevila jako smysl mého dalšího směřování v životě. Nyní studuji diplomový Montessori kurz. Mám ráda krásu kolem sebe, tvoření, co dává smysl a užitek. Těším se na doprovázení vašich dětí.

ale.JPG

Alena Sokolová

účetní

Jsem máma na plný úvazek a učitelka na základní škole. Vyučování a provázení dětí na jejich cestě za poznáním mě baví a naplňuje, ale jako vystudovanému matematikovi, mi občas chybí čísla, tabulky, ...Láká mě poznávat nové věci a tak dělat účetnictví pro Spolek je pro mě výzva, u které relaxuji a ještě získávám nové znalosti a zkušenosti.

ja.jpg

Mgr. Jan Hanulík

učitel ZŠ Jeseník

Vystudoval jsem učitelství výtvarné výchovy. Vždy mě ale lákalo představovat dětem svět z různých stran, dívat se na něj jako umělec, i jako vědec. Mám za sebou Diplomový kurz Montessori pedagogiky. V klubu Monty vypomáhám ryze nepedagogicky - vyrábím nábytek, opravuji zařízení, starám se o web. 

IMG_2624_edited.jpg

Marie Dorničáková

asistentka ZŠ Jeseník

Vystudovala jsem fotografii na škole uměleckých řemesel. Radost z času stráveného s mými čtyřmi dětmi i jejich kamarády mě motivovala k založení dětského klubu, dobrovolnické práci na letních táborech a v Royal Rangers. Přínosem byl i  roční výcvik Otevřeného dialogu. Pedagogika Montessori je pro mě odpovědí na otázku, jak provázet děti jejich cestou  objevování světa v souladu s jejich přirozenými potřebami. Právě dokončuji kurz Montessori 6 - 12 let. I když mě baví vyrábět pomůcky, mým přáním je  chodit s dětmi co nejvíce do přírody. Věřím, že příroda je ta "nejlepší učební pomůcka".

IMG_2620_edited.jpg

Mgr. Barbora Wormová

učitelka ZŠ Jeseník

Vystudovala jsem učitelství 1. stupně, absolvovala kurz kritického myšlení a v současnosti studuji Diplomový kurz Montessori pedagogiky. Pomáhám také s vedením dívčího skautského oddílu v Jeseníku.

Práce s dětmi mě vždycky naplňovala a učitelství chápu jako své poslání. V Montessori pedagogice jsem našla způsob, jak děti při jejich vzdělávání provázet a přitom nezničit jejich vnitřní, přirozenou touhu se učit. Montessori pedagogika je pro mě svoboda v jasně vymezených hranicích. Je to škola zodpovědnosti a samostatnosti pro naše děti.

IMG_20210625_092833.jpg

Petra Pavlíčková

vedoucí Montessori dílniček v klubu Monty

Jsem máma 6 krásných a úžasných dětí především. Vystudovaná učitelka druhého stupně, která si zamilovala principy montessori pedagogiky. Montessori jsem zkoušela s vlastními dětmi doma ještě jako samouk. Teď studuji diplomovaný montessori kurz 6-12 a tak se moc těším, až budu učit v montessori třídě. Než děti povyrostou mám v montessori centru na starosti montessori dílničky pro batolata a setkávání maminek s miminky.